DomovObiščite nasProgrami za šoleTehniški oddelek muzeja v Frančiškovem jašku

Tehniški oddelek muzeja v Frančiškovem jašku

Bazoviška 2, Idrija
OŠ/3; SŠ
Vodeni ogled

Tehniški oddelek muzeja v Frančiškovem jašku

Eden najstarejših ohranjenih rudniških objektov v mestu nudi prostor 29 obnovljenim rudniškim strojem in napravam s konca 19. in začetka 20. stoletja. Ob obisku izjemne zbirke se učenci in dijaki poučijo o različnih vrstah pogonov (voda, para, stisnjen zrak, elektrika), ogledajo pa si tudi črpalko Kley iz leta 1893, ki je največji ohranjeni parni stroj v Sloveniji in najverjetneje tudi v Evropi.

Priporočamo v kombinaciji z ogledom Idrijske kamšti.

industrijska revolucija, Evropa in svet v 19. stoletju, tehnika in tehnologija (tehnična sredstva), parni stroji, fizika, strojništvo, energija, UNESCO