DomovObiščite nasProgrami za šoleGrajski lapidarij: zgodbe v kamnu

Grajski lapidarij: zgodbe v kamnu

grad Gewerkenegg, Prelovčeva 9, Idrija
Ciljna skupina
OŠ/1, 2, 3; SŠ
po dogovoru
Trajanje
45 min
3,50 EUR / osebo
Muzejska učna ura

Grajski lapidarij: zgodbe v kamnu

Doživljajsko vodstvo po grajskem lapidariju omogoča učencem in dijakom spoznavanje različnih epizod iz preteklosti mesta in rudnika, ki jih razkrivajo plošče, in orodij, s katerimi lahko vklesana sporočila preberemo. Grajski lapidarij se nam ponuja kot portal za izlet v preteklost, namenjen seznanjanju z obče človeško potrebo po ohranjanju spomina. Ali še znamo prebrati in razumeti zgodbe, vklesane v kamen?

Povezava z učno snovjo:

dediščina, muzeji, časovno orientiranje, življenje nekoč in danes, razporeditev prostorov, opazovanje, raziskovanje, življenje plemstva in družbene razlike

Najava obiska

Priporočamo, da se o najustreznejši obliki programa z muzejsko službo dogovorite ob najavi. Ta ukrep dodatno zagotavlja kakovostno izvedbo programa, kar bo v obojestransko zadovoljstvo. Prav tako ob najavi opozorite na posebne želje glede vsebine ali časovnih omejitev. Z veseljem bomo odgovorili na vsa vaša dodatna vprašanja.