DomovObiščite nasProgrami za šoleIdrija na časovnem traku

Idrija na časovnem traku

grad Gewerkenegg, Prelovčeva 9, Idrija
Ciljna skupina
OŠ/1, 2
po dogovoru
Trajanje
45 min
3,50 EUR / osebo
Muzejska učna ura

Idrija na časovnem traku

Za boljše razumevanje časovnih dimenzij ter vzrokov in posledic v zgodovini je dobrodošlo vedenje o uporabi in izdelavi časovnega traku. Med učno uro se učenci seznanijo s časovnim trakom in z njegovo izdelavo, spoznajo, kaj je zgodovina in kdo se z njo ukvarja, utrdijo razumevanje pojmov stoletje in tisočletje, spoznajo časovna obdobja, zlasti novi vek, zgodovino Idrije in njen razvoj pa primerjajo z mejniki v slovenski in svetovni zgodovini.

Povezava z učno snovjo:

dediščina, muzeji, časovno orientiranje, življenje nekoč in danes, UNESCO

Najava obiska

Priporočamo, da se o najustreznejši obliki programa z muzejsko službo dogovorite ob najavi. Ta ukrep dodatno zagotavlja kakovostno izvedbo programa, kar bo v obojestransko zadovoljstvo. Prav tako ob najavi opozorite na posebne želje glede vsebine ali časovnih omejitev. Z veseljem bomo odgovorili na vsa vaša dodatna vprašanja.