Kaj bo danes za kosilo?

ZAPRTA do preklica
Muzejska učna ura

Kaj bo danes za kosilo?

Vrt ob hiši je bil v preteklosti ogledalo vsake gospodinje. Vodeni ogled Idrijske rudarske hiše je dopolnjen z izkustvenim spoznavanjem vrtnih zelišč, ki so jih ali jih še vedno pri kuhi uporabljajo idrijske gospodinje. Med njimi ne manjkata drobnjak in majaron – obvezni sestavini idrijskih žlikrofov.

Učna ura vključuje delovni list.

dediščina, moj kraj, dom in družina, življenje nekoč in danes, časovno orientiranje, prostorska razporeditev, zgodovina, arhitektura, UNESCO