DomovObiščite nasProgrami za šoleMuzejski predmet in poklic – kustos

Muzejski predmet in poklic – kustos

grad Gewerkenegg, Prelovčeva 9, Idrija; Cerkljanski muzej, Bevkova 12, Cerkno
OŠ/1, 2, 3
Muzejska učna ura

Muzejski predmet in poklic – kustos

V muzejih se skrivajo številni zakladi, ki  privlačijo naše poglede na razstavah. Toda zakaj se originalnih muzejskih predmetov večinoma ne smemo dotikati in kdo sploh uredi razstavo? Udeleženci se seznanijo z muzejskim delom in preizkusijo v vlogi muzejskih kustosov. S praktičnim delom in z raziskovanjem skupaj poiščemo tudi odgovore na vprašanja, kakšne predmete muzej hrani, kje jih pridobi, kateri podatki so najbolj pomembni, kako hranimo, varujemo in razstavljamo predmete.

dediščina, muzeji, življenje nekoč in danes, moj kraj, poklici, spoznavanje snovi, časovno orientiranje