DomovObiščite nasProgrami za šoleSpominek z odtisom idrijske čipke in klekljano kitico

Spominek z odtisom idrijske čipke in klekljano kitico

grad Gewerkenegg, Prelovčeva 9, Idrija
OŠ/1, 2, 3; SŠ
Muzejska delavnica

Spominek z odtisom idrijske čipke in klekljano kitico

Učenci izdelajo spominek iz umetne mase (obesek, broško, magnetek), na katerega odtisnejo idrijsko čipko. V procesu izdelave spoznajo uporabno vrednost izdelka domače obrti. Učenci 2. in 3. triade OŠ se naučijo še osnovnega elementa idrijske čipke – celega premeta in si iz štirih niti izdelajo kitico, ki je lahko okrasna zapestnica ali ogrlica, na katero obesijo izdelani spominek.

dediščina, moj kraj, domače obrti, zgodovina