DomovObiščite nasProgrami za šolePust je kriv! – Pripoved o cerkljanskih laufarjih

Pust je kriv! – Pripoved o cerkljanskih laufarjih

Bevkova 12, Cerkno
OŠ/1,2,3
Vodeni ogled

Pust je kriv! – Pripoved o cerkljanskih laufarjih

Stare šege in navade, še zlasti pustovanja, so del naše raznolike kulturne dediščine. Cerkljanski laufarji so posebnost, ki jo krasijo zanimive starosvetne lesene maske. Poleg kurentov so edini liki slovenskih pustnih šem, ki imajo svojo muzejsko predstavitev. V okviru učne ure poleg laufarskih likov predstavimo tudi zgodovino pustovanja in sam pustni obred.

kulturna dediščina, moj kraj, šege in navade, pustne šeme