DomovObiščite nasProgrami za šoleSe lahko tehniško dediščino izmeri, stehta, izračuna?

Se lahko tehniško dediščino izmeri, stehta, izračuna?

Vodnikova ulica, Idrija
Ciljna skupina
po dogovoru
Trajanje
90 min
3,50 EUR / osebo
Muzejska učna ura

Se lahko tehniško dediščino izmeri, stehta, izračuna?

Ogled Idrijske kamšti pod vodstvom kustosa za tehniško dediščino dijake usmeri na področje tehniških ved, predvsem strojništva, ki temelji na fizikalnih načelih. S pomočjo vnaprej podanih in na terenu pridobljenih podatkov dijaki rešujejo uporabne naloge in njihovo uporabnost preverijo v praksi.

Program je primeren za izvedbo naravoslovnih ali tehniških dni v srednji šoli in vključuje delovni list. Lahko je dopolnjen z ogledom tehniškega oddelka muzeja v Frančiškovem jašku.

Povezava z učno snovjo:

industrijska revolucija, Evropa in svet v 19. stoletju, tehnika in tehnologija (tehnična sredstva), fizika, strojništvo, energija

Najava obiska

Priporočamo, da se o najustreznejši obliki programa z muzejsko službo dogovorite ob najavi. Ta ukrep dodatno zagotavlja kakovostno izvedbo programa, kar bo v obojestransko zadovoljstvo. Prav tako ob najavi opozorite na posebne želje glede vsebine ali časovnih omejitev. Z veseljem bomo odgovorili na vsa vaša dodatna vprašanja.