DomovObiščite nasProgrami za šoleKaj nas uči (vojna) zgodovina?

Kaj nas uči (vojna) zgodovina?

grad Gewerkenegg, Prelovčeva 9, Idrija; Cerkljanski muzej, Bevkova 12, Cerkno
Ciljna skupina
OŠ/3; SŠ
po dogovoru
Trajanje
45 min
3,00 EUR / osebo
Muzejska učna ura

Kaj nas uči (vojna) zgodovina?

Učencem in dijakom z interdisciplinarnim povezovanjem zgodovine, domoznanstva in državljanske vzgoje približamo teme, ki so bile aktualne že pred sto leti, danes pa se z njimi ponovno srečujemo. Vojna je zaznamovala svet, vplivala na vsakdanje življenje vojakov in civilistov (pomanjkanje), terjala ogromno človeških življenj (vojne žrtve), povzročila velike premike prebivalstva (begunstvo) ter napovedala spremembe v tradicionalnih družinah in skupnostih (družbena delitev dela in vlog).

Povezava z učno snovjo:

novejša zgodovina, zgodovina Evrope, soška fronta in pomen zaledja, življenje med vojno, žrtve vojne, posledice vojne, družbena delitev vlog

Najava obiska

Priporočamo, da se o najustreznejši obliki programa z muzejsko službo dogovorite ob najavi. Ta ukrep dodatno zagotavlja kakovostno izvedbo programa, kar bo v obojestransko zadovoljstvo. Prav tako ob najavi opozorite na posebne želje glede vsebine ali časovnih omejitev. Z veseljem bomo odgovorili na vsa vaša dodatna vprašanja.