Petek, 25 Januar 2019 20:31

Predavanje in likovna razstava Danila Cedilnika - Dena

Planinsko društvo Cerkno vabi na predavanje in odprtje likovne razstave Danila Cedilnika Dena STRMIM V SVET STRMIN v petek, 1. februarja 2019 ob 18. uri v dvorano Podružnične glasbene šole Cerkno in v Cerkljanski muzej.

Znani slovenski alpinist Danilo Cedilnik - Den je konec 60. in v 70. letih največ plezal s Borom Krivicem, Stanetom Belakom, Mitjem Koširjem, Marjanom Manfredo in Vikijem Grošljem. Bil je član odprav v Hindukuš leta 1970, na Makalu leta 1972, Kangbačen 1974, zopet Makalu 1975 in Hindukuš 1979. Z Nejcem Zaplotnikom, Jožetom Andlovicem in Alešem Kunaverjem so bili prvi inštruktorji za nepalske gorske vodnike v Manangu.
Danilo Cedilnik je bil rojen leta 1947 v Ljubljani. Po končani šoli za oblikovanje je nadaljeval študij na Pedagoški akademiji v Ljubljani. Od leta 1987 je član DSLU. Ukvarja se z oljnim in akvarelnim slikarstvom, grafiko in knjižno ilustracijo. V svojih delih največ upodablja gorski svet (od domačih Alp pa do Himalaje, ki jo kot član večih alpinističnih odprav pozna na svojstven način). Je avtor in soavtor več knjig, gorski reševalec in gorski vodnik. Za seboj ima več kot 35 samostojnih in skupinskih razstav. Poleg predavanja bo v Cerkljanskem muzeju na ogled tudi razstava njegovih likovnih del, ki bo na ogled do konca februarja 2019.