Četrtek, 12 Julij 2018 10:57

Odprtje razstave čipk S CVETJEM V DVAJSETO LETO

Cerkljanski muzej in Klekljarsko društvo Marjetica Cerkno Vas vabita na odprtje razstave čipk z naslovom S CVETJEM V DVAJSETO LETO, ki bo v sredo, 25. 7. 2018, ob 19. uri v Cerkljanskem muzeju.
Cvetje v nas zaradi pisanih barv, omamnega vonja ali posebne oblike cvetov prebuja pozitivna čustva. Šopek cvetlic je lepo darilo za različne priložnosti. Tokrat ga nam ob svoji dvajsetletnici delovanja poklanjajo članice Klekljarskega društva Marjetica Cerkno. Prav poseben šopek je to – izbran po vzorcih več avtoric in mogoče celo avtorjev, raznolik po cvetlični motiviki, bogat po klekljarskih tehnikah in elementih, sklekljan z znanjem in s srcem ter povezan v celoto pod skrbnim vodstvom mentorice Stane Frelih. V njem je zbranih 65 klekljanih čipk, ki jih je izdelalo 31 članic društva.

V kulturnem programu bodo sodelovali harmonikarji Jožeta Bevka, Folklorna skupina Dolenja Trebuša in KUD Zarja Zakriž.
Razstava bo odprta do 2. septembra 2018.