Ponedeljek, 18 September 2017 12:41

Gostovanje razstave Cerkljanski laufarji v klekljanih podobah v Ravnah na Koroškem

Koroški pokrajinski muzej, Muzej Ravne na Koroškem in Mestni muzej Idrija vas v četrtek, 21. 9. 2017, ob 18.00 vabita v muzejsko razstavišče, Na gradu 2, Ravne na Koroškem na odprtje gostujoče razstave Cerkljanskega muzeja Cerkljanski laufarji v klekljanih podobah. Svoje klekljarske izdelke na temo Čipka s kordonetom bodo razstavile tudi članice študijskega krožka in Društva klekljaric Koroške, sekcije Lipa Ravne.

Larfe cerkljanskih laufarjev so bile izziv članicam Klekljarskega društva Marjetica Cerkno. Ideja o klekljanju podobe laufarjev je zorela več let. Šestdesetletnica obnovitve laufarije pa jih je spodbudila k uresničitvi načrtovanega projekta. V manj kot letu dni (september 2015–maj 2016) so spretni prsti 21 klekljaric ustvarili 24 klekljanih podob laufarskih naličij. Za klekljanje vseh čipk so klekljarice porabile približno 2000 ur.